Гергана Топалова се класира за третия кръг на турнира по тенис в Санто Доминго

гергана топалова загуби чарлстън
09:03, 09.06.2022
Чете се за: 00:47 мин.

Българската тенисистка Гергана Топалова се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Санто Доминго (Доминиканска Република).

Тя се наложи над Оливия Линсер (Полша) с 4:6, 6:3, 7:6 (5) след близо три часа игра.

В третия сет Гергана Топалова направи три пробива, след което пропиля преднината си, за да се стигне до тайбрек. В него българската тенисистка изоставаше с 0:2 и 3:5, но постигна обрат до 7:5.

Следващата съперничка на българката е седмата поставена Хироко Кувата (Япония), която победи квалификантката Жулиет Мацони (Франция).

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

Още Спорт

Християна Гутева ще бъде първата жена, която да ръководи мач в Първа лига
16:08, 19.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Нейтън Флеър и Малина Иванова станаха шампиони на Маратона на приятелството в Плевен
15:58, 19.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Каляри осигури оцеляването си в Серия А след успех над Сасуоло
15:48, 19.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Отборът на регион София победи Бургас в последния мач от "Турнира на талантите" на БФС
Чете се за: 01:02 мин.
Божидар Саръбоюков завърши на второ място в скока на дължина на турнир по лека атлетика в Инсбрук
14:54, 19.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
България завърши на 10-о място в отборната надпревара на Световната купа по фехтовка в Пловдив
14:34, 19.05.2024
Чете се за: 01:22 мин.
"Истории от Олимпийските игри" брой 28
13:30, 19.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Юлияна Янева пред БНТ: Не исках да участвам в категория до 76 кг, най-важната ми битка бе психологическата (ВИДЕО)
13:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Министър Георги Глушков, Карлос Насар, Лъчезар Балтанов и Юлияна Янева в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 19.05.2024
Лъчезар Балтанов пред БНТ: Отборът на Ботев Пловдив го чакат много добри дни
12:55, 19.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.