Германия стартира с успех над Швейцария на европейското първенство по хандбал за мъже

Първенството се провежда в шест германски града с участието на 24 отбора

германия стартира успех щвейцария европейското първенство хандбал мъже
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
10:43, 11.01.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Домакините от Германия победиха Швейцария с 27:14 на старта на европейското първенство по хандбал за мъже.

Юри Кнор вкара 6 гола за Швейцария, 4 от които през първото полувреме, когато Бундестимът водеше с 13:8. Лени Рубин беше точен 4 пъти за Швейцария. Андреас Волф се отличи във вратата на Германия с 13 спасявания.

След като поведоха с 13:8 на полувремето, след почивката отборът на Германия не допусна много напрежение и поддържаше преднината си с гол за гол. Юстус Фишер и Юлиан Кьостер добавиха по 3 гола за домакините на еврошампионата.

Първенството се провежда в шест германски града с участието на 24 отбора, разпределени в шест групи по четири състава. Напред продължават първите два отбора от всяка група, които ще бъдат поставени в нови две групи по 6.

Актуален европейски първенец е тимът на Швеция, който през 2022 г. победи в мача за титлата Испания. Шведите са и с най-много европейски титли – пет. Сега те са в група Е на турнира и днес в късната среща излизат срещу Босна и Херцеговина.