Славия спечели първия четвърфинален плейоф срещу Дея Спорт в женското волейболно първенство

Снимка: БТА

Славия победи Дея спорт с 3:0 (25:20, 25:14, 25:23) гейма в първия четвъртфинален плейоф от серията във волейболното първенство при жените.

В хода на първия гейм в столичната зала "Панайот Пондалов" равенството се задържа до 17:17, след което домакините заиграха още по-ефективно и поведоха в геймовете. Във втория сет "белите" извоюваха най-голямата преднина в срещата от 14 точки при резултат 24:10, преди да удвоят преднината си в геймовете.

Гостите поведоха за първи път в двубоя в третата част. Макар бургазлийките да водеха с 2 точки, столичните волейболистки осъществиха серия от 5 поредни пункта, която им осигури комфортна преднина до края на мача.

Серията се играе до 2 победи. Двубой №2 е в неделя, 24 март, от 16:00 часа.

В рамките на редовния сезон "белите" и отборът от Бургас вече се срещнаха на два пъти, като и в двата случая победата беше за състава на Славия, който елиминира своя съперник и в четвъртфиналите на турнира за Купата на България.