Гол в добавеното време донесе победата на Лацио в дербито с Юве и осигури победен старт на Игор Тудор

Борил Гочев
22:26, 30.03.2024
Чете се за: 01:30 мин.
гол добавеното време донесе победата лацио дербито юве осигури победен старт игор тудор

Отборът на Лацио спечели с минималното 1:0 срещу Ювентус в един от най-любопитните мачове от 30-ия кръг на италианската Серия "А", който се изигра на "Стадио Олимпико" в Рим.

Срещата между двата тима предложи атаки и към двете врати, но на футболистите и на двата отбора им липсваше точност в завършващата фаза, а когато все пак те успяваха да отправят точни удари, вратарите Войчех Шчесни и Христос Мандас се отчитаха с важни намеси.

Така двубоят отиваше към нулево равенство, за да дойдат заключителните минути на продължението, когато Матео Гендузи центрира опасно на границата на вратарското поле, а там Адам Марушич с глава вкара победен гол за "римските орли" за огромна радост на феновете по трибуните.

Успехът за "бианкочелестите" осигури и мечтания старт за техния нов наставник Игор Тудор, който замени на поста напусналия Маурицио Сари.

След тази драматична победа Лацио събра 46 точки и се изкачи на 7-ото място в класирането, докато Ювентус не успя да спечели в четвърти пореден мач в италианското първенство и засега остава на 3-ата позиция с 59 пункта.