Голдън Стейт изравни на Лейкърс след 21 тройки

Уориърс спечелиха 127:100 у дома за 1-1 победи

Снимка: БГНЕС
от БНТ
11:19, 05.05.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Голдън Стейт изравни серията с Ел Ей Лейкърс от полуфиналните плейофи в Западната конференция на НБА. Уориърс спечелиха 127:100 у дома за 1-1 победи.

Клей Томпсън реализира 30 точки за Голдън Стейт, включително 8 тройки. Стеф Къри оформи дабъл-дабъл – 20 точки и 12 асистенции. ДжаМайкъл Грийн финишира с 15 точки.

Леброн Джеймс бе най-добър за Лейкърс с 23 точки и 7 борби. Руи Хачимура се включи от пейката с 21 и 5 борби. ДжаМайкъл Грийн записа личен рекорд в плейофите от 15 точки. Това беше и негов първи мач като титуляр в елиминациите от 2019-а година насам. Антъни Дейвис остана с 11 точки и 7 борби.

Въпреки че гостите от Ел Ей поведоха с 33:26 в края на първата част, това не притесни шампионите. Голдън Стейт мина границата от 40 точки във втория и третия период и овладя инициативата. Така селекцията на Стив Кър за първи път в клубната си история имаше две четвъртини с по 40+ точки в един и същи плейофен мач, приключвайки срещата с общо 21 тройки.

Уориърс подобриха рекорда в НБА за най-много отбелязани тройки в първите два двубоя от плейофна серия – общо 42 точни стрелби зад дъгата. Предишният бе на Кливланд, който през 2016 г. вкарва 40 тройки срещу Атланта.

Серията се мести в Ел Ей за два мача. Първият от тях ще бъде на 7 май.

Хавиер Ибаниес стартира с победа на световното първенство по бокс, Кристиян Николов загуби
Прегледаха мечките в Белица - какво е здравето на Теди, Ива, Бойка, Боби и Маринка (Снимки)