Хофенхайм стигна до равенство в домакинството си на РБ Лайпциг

Възпитаниците на Пелегрино Матарацо се възползваха от численото си предимство на терена след изгонването на Хави Симонс

23:24, 03.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
лайпциг надви хофенхайм дома изравни точки байерн мюнхен бундеслигата
Снимка: БТА

Първият мач от 32-ия кръг на Бундеслигата между Хофенхайм и РБ Лайпциг завърши при равен резултат 1:1.

Бенджамин Шешко засече с глава центриране на Давид Раум, за да открие резултата в 38-ата минута на стадиона в Зинсхайм.

След почивката гостите останаха с човек по-малко. Хави Симонс получи втори жълт картон и бе изгонен.

Домакините се възползваха от численото си предимство на терена и заслужено стигнаха до изравнително попадение. Андрей Крамарич стреля с глава след подаване в наказателното поле на Мариус Бюлтер.

РБ Лайпциг остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 63 точки. Хофенхайм се изкачи до 7-ото място в подреждането с 40 пункта.