Христина Пенева и Мариян Михалев спечелиха по две титли на държавното първенство по скокове на батут

христина пенева остана квалификациите скокове батут световната купа баку
от БНТ , Източник: БТА
16:16, 25.06.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Националите Христина Пенева и Мариян Михалев спечелиха по две титли на финалите на държавното първенство по скокове на батут за всички възрастови групи, което се проведе в зала "Диана" в Ямбол.

Пенева от клуб Акро-Арт (Габрово) взе златото в олимпийската дисциплина батут индивидуално с оценка 53.080 точки и на синхронните скокове заедно със сребърната медалистка индивидуално Катерина Кулешова (Имидж, Русе) с 54.30 точки.

При мъжете Мариян Михалев (А-ТРАМП НСА) стана шампион индивидуално с 29.280 точки и на синхрони с Мартин Димитров (Добри Костин, Стара Загора) с 54.80 точки. Димитров е втори на батут индивидуално.

На двоен минибатут победители при мъжете и при жените са съответно Алекс Михалев (Сини камъни 2008, Сливен) с 62.10 точки и София Георгиева (Акро-Арт, Габрово) с 61.60 точки.

Отборно в скоковете на батут и на двоен мини батут шампион е Акро-Арт (Габрово), а на пътека първото място зае Сини камъни 2008 (Сливен).

Надпреварата се организира от Българската федерация по скокове на батут, Министерството на младежта и спорта, Община Сливен и Община Ямбол.

В първенството участваха над 300 състезатели на 14 отбора - А-Трапм НСА София, Скокове батут Бургас, Джей Пи Ти Ей София, Добри Костин Стара Загора, Евротрамп Кюстендил, Имидж Русе, Спартак Плевен, Шампион Сливен, Младост Димитровград, Светкавица Търговище, Сини камъни 2008 Сливен, Акро-Арт Габрово, Енчо Керязов Ямбол и Космос Ямбол.