Испания надви Италия в края и се класира за финала в Лигата на нациите

23:38, 15.06.2023
Чете се за: 01:52 мин.
Испания Италия
Снимка: БТА

Испания победи Италия с 2:1 в полуфинален мач от Лигата на нациите. Йереми Пино и Хоселу бяха точни за победителите, докато Чиро Имобиле се разписа за "скуадра адзура".

Възпитаниците на Луис де ла Фуенте откриха резултата след едва 175 секунди игра. Високата преса на испанците даде резултат и Йереми Пино отне топката в предни позиии. Нападателят се озова очи в очи с противниковия вратар и откри резултата.

Италианците обаче бързо възобновиха равенството на стадион "Де Гролс Весте" в Енсхеде. Чиро Имобиле се разписа от дузпа след игра с ръка на Робин Льо Норман.

Възпитаниците на Манчини можеха да осъществят обрат, но гол Давиде Фратези бе отменен поради засада.

След почивката Джанлуиджи Донарума отрази изстрел на Микел Мерино, докато Унай Симон спаси шут на Давиде Фратези.

Резервата Хоселу донесе успеха на тима си, само 5 минути след като се появи в игра. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле и се разписа от непосредствена близост.

На финала Испания ще премери сили с тима на Хърватия, който победи Нидерландия с 4:2 след продължения. Двубоят ще бъде излъчен пряко по БНТ 3 от 21:45 часа.