Италия успя да спечели домакинството си срещу Унгария

Национален отбор по футбол на Италия
Снимка: БГНЕС
23:36, 07.06.2022
Чете се за: 01:37 мин.

Италия победи Унгария с 2:1 в мач от втория кръг на Лига А на Лигата на нациите. Николо Барела и Лоренцо Пелегрини дадоха аванс на тима си, а Джанлука Манчини оформи крайния резултат с автогол.

Домакинският натиск на възпитаниците на Роберто Манчини се отплати в 30-ата минута на стадион "Дино Мануци" в Чезена. Плътен удар на Николо Барела извън наказателното поле попадна в далечния горен ъгъл. Именно футболистът на Интер е най-резултатният национал под ръководството на Роберто Манчини.

Лоренцо Пелегрини удвои преднината на италианците в последната минута от редовното време на първата част. Матео Политано проби до аутлинията и върна назад към полузащитникът, който с едно докосване направи резултата 2:0.

След почивката удар на Матео Политано срещна напречната греда. По всичко личеше, че късметът не беше на страната на домакините. Джанлука Манчини си отбеляза автогол в опит да изчисти подаване в наказателното поле.

Италия заема втората позиция в група 3 с актив от 4 точки. Отборът на Унгария е на второто място в подреждането с три пункта.

В другия мач от групата Германия и Англия не успяха да се победят и завършиха наравно - 1:1.

Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!

Още Спорт

Ралица Митева е полуфиналистка на Световната купа по модерен петобой в София
21:15, 08.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Балкан показа шампионски манталитет и спечели първия мач от серията с Черноморец
21:05, 08.05.2024
Спортни новини 08.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 08.05.2024
Олимпийският огън пристигна в Марсилия и бе посрещнат от 150 000 души
20:39, 08.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
В Стара Загора бе открито тазгодишното издание на Националната спортна универсиада
20:10, 08.05.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Адриан Андреев пропусна два мачбола и отпадна във втория кръг на турнир в Италия
Чете се за: 02:12 мин.
България загуби във финала на четиристранния турнир на Европейската федерация по минифутбол в Словакия
18:00, 08.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева беше посрещната в родния си клуб Левски-Спартак по шампионски
17:53, 08.05.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Гол от дузпа донесе точка на Англия на "Алианц Арена"
Войната: Нови обстрели в Харков, Медведев с остри думи към "тези, които искат смъртта на Русия"