Джими Бътлър записа 16-и трипъл-дабъл в кариерата си при успеха на Маями над Сан Антонио

джими бътлър записа трипъл дабъл кариерата успеха маями сан антонио
от БНТ , Източник: БТА
10:13, 08.02.2024
Чете се за: 03:42 мин.

Джими Бътлър записа 16-и трипъл-дабъл в кариерата си при успеха на Маями Хийт над Сан Антонио Спърс със 116:104 в мач от редовния сезон на НБА.

34-годишният ветеран завърши със 17 точки, 11 борби и 11 асистенции, а освен това отне три топки и не направи търноувър. Най-резултатен бе Тайлър Хиро с 24 точки за Хийт, докато Бам Адебайо записа 20 при 10/14 в стрелбата.

Сан Антонио загуби пети пореден мач, въпреки 18-те точки и 13 борби на първия избор в драфта Виктор Уембеняма. Това бе 25-ият дабъл-дабъл на французина през сезона.

Си Джей Макколъм вкара 25 точки и Зайън Уилямсън добави 21 с десет борби, а гостуващият Ню Орлиънс Пеликанс надви Лос Анджелис Клипърс със 117:106 за четвъртата си поредна победа над този съперник. Брендън Инграм добави 15 точки, а Джеймс Хардън записа 18.

Клипърс са лидери в Тихоокеанската дивизия с 4.5 мача пред Финикс Сънс и 5 пред Сакраменто Кингс, който отстъпи със 120:133 на Детройт Пистънс с Александър Везенков в състава си.

Андрю Уигинс отбеляза 21 точки и спечели десет борби, а Голдън Стейт Уориърс победи Филаделфия 76ърс със 127:104.

Клей Томпсън и Джонатан Куминга вкараха по 18 точки, а Лестър Куиноне се отчете с 13. Стеф Къри пък завърши с девет точки, след като игра 25 минути за Голдън Стейт. От другата страна отсъстваше миналогодишният MVP Джоел Ембийд, който пропусна четвърти пореден мач на Фили заради травма в коляното.

Ембийд претърпя операция във вторник и след около месец ще получи допълнителни сведения за възстановяването си. Без него Филаделфия е с баланс 4-12 през сезона.

Рики Каунсил завърши със 17 точки, докато Кей Джей Мартин добави 15 за Сиксърс.

Кристапс Порзингис вкара 13/19 стрелби за 31 точки и Бостън победи Атланта Хоукс със 125:117. Дерик Уайт пък наниза четири тройки само в последната четвъртина и завърши с 21 точки за лидерите в Източната конференция, които имат цели пет мача преднина срещу втория Кливланд Кавалиърс.

Донован Мичъл вкара 40 точки за Кливланд, който спечели със 114:106 срещу Вашингтон Уизърдс в друг мач от сряда вечер. Еван Моубли добави 22 точки след 9/10 в стрелбата от игра и така Кавс спечелиха за седми пореден път. Това е най-дългата активна серия в НБА.

На първо четене: Депутатите приеха промени, касаещи работата от разстояние
ПСЖ и Олимпик Лион се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция