Джоел Ембийд записа шестия си трипъл-дабъл при успеха на Филаделфия над Лос Анджелис Лейкърс в НБА

Филаделфия постигна четвърта победа в последните си 6 мача.

Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
10:08, 28.11.2023
Чете се за: 03:25 мин.

Джоел Ембийд записа шестия си трипъл-дабъл в кариерата си с 30 точки, 11 борби и 11 асистенции за победата на Филаделфия над Лос Анджелис Лейкърс със 138:94. Тайръз Макси отбеляза 31 точки с пет точни удара от зоната на три точки, а тимът му спечели четвърта победа в последните си 6 мача. Това бе и най-голямото поражение за ЛеБрон Джеймс, който завърши с 18 точки и изпревари Карийм Абдул-Джабар за най-много изиграни минути в редовния сезон и плейофите, като вече има 66 298. Антъни Дейвис реализира 17 и добави 11 борби, а Д'Анджело Ръсел записа 12 точки и 7 асистенции за "Езерняците".

Реджи Джаксън вкара рекордните си за сезона 35 точки и 13 асистенции, ДеАндре Джордан добави 21 точки и 13 борби за успеха на Денвър над Лос Анджелис Клипърс със 113:104. Победителите бяха без Никола Йокич (проблеми в гърба), Аарън Гордън (пета) и Джамал Мъри (слабини). Йокич пропусна първия си мач през сезона. Кауи Леонард отбеляза 31, а Ивица Зубац - 23 и 14 борби за Клипърс. Водещият им реализатор Пол Джордж завърши с едва 6 точки.

Кайл Кузма вкара 32 точки, спечели 12 борби и направи 8 асистенции за победата на Вашингтон над Детройт със 126:107. "Буталата" записаха 14-поредна загуба, като това е рекорд за тима в рамките на един сезон. Те са губили 14 срещи още два пъти. Кейд Кънингъм поведе Детройт с 26 точки и 7 асистенции, Аусар Томпсън добави 16.

Джерами Грант отбеляза 17 от своите 34 точки в четвъртата част на мача за успеха на Портланд над Индиана със 114:110. Малкълм Брогдън реализира 24 за победителите срещу бившия си тим, докато Деандре Айтън завърши с 22 точки и 13 борби за Портланд. Тайръз Холибъртън поведе Индиана с 33 точки и 9 асистенции, Майлс Търнър, Бенедикт Матюрин и Брус Браун добавиха по 11 точки за отбора от Индианаполис.

Новобранецът Кейонте Джордж отбеляза 19 точки и вкара ключова тройка за победата на Юта над Ню Орлиънс със 114:112 в Солт Лейк Сити. "Джазмените" бяха без водещия си реализатор Лаури Марканен, който има възпаление на лявото бедро. Седем играчи на Юта завършиха с поне 10 точки. Зион Уилямсън бе най-добър за "Пеликаните" с 26 точки и 7 асистенции.