Късен гол на Кай Хаверц донесе успеха на Арсенал срещу Брентфорд и качи "топчиите" на върха във Висшата лига

Борил Гочев
22:38, 25.11.2023
Чете се за: 02:00 мин.
късен гол кай хаверц донесе успеха арсенал брентфорд качи топчиите върха висшата лига
Снимка: БТА

Отборът на Арсенал излезе на върха в подреждането на английската Висша лига след минималната си победа с 1:0 като гост на Брентфорд в лондонско дерби от 13-ия кръг.

Единственият гол за състава, воден от Микел Артета, реализира Кай Хаверц минута преди края на редовното време, с което германецът отбеляза едва второто си попадение за тима след трансфера си от Челси през лятото.

Преди този епизод обаче "артилеристите" вече веднъж бяха съумели да пратят топката във вратата на домакините в края на първата част, когато точен бе Леандро Тросар, но тогава голът беше отменен след намеса на ВАР заради тънка засада на белгиеца.

В крайна сметка Арсенал стигна до победата в самия край на мача, когато Букайо Сака достави отлично центриране отдясно за Хаверц, който отблизо с глава донесе трите точки за своя тим

С успеха "артилеристите" излязоха начело в класирането с актив от 30 точки, изпреварвайки Манчестър Сити и Ливърпул, които след равенството помежду си по-рано днес са съответно втори и трети с по 29 и 28 пункта.

В същото време Брентфорд заема 11-ата позиция с 16 точки, като за футболистите на Томас Франк това бе второ поредно поражение в първенството.