Казийски и Алианц Милано пропуснаха шансовете си и загубиха третия мач от серията с Пиаченца

Борил Гочев
от Борил Гочев
09:17, 17.03.2024
Чете се за: 00:57 мин.
казийски алианц милано пропуснаха шансовете загубиха третия мач серията пиаченца
Снимка: БТА

Отборът на Алианц Милано с българина Матей Казийски в състава си допусна поражение с 2:3 (22:25, 25:23, 25:17, 29:31, 12:15) гейма при визитата си на Пиаченца в мач №3 между двата тима от четвъртфиналите в италианската волейболна Суперлига.

С успеха домакините поведоха в серията с 2-1 победи и са само на още една от класиране за полуфиналите в шампионата.

Казийски и неговите съотборници обаче определено могат да съжаляват, че не спечелиха при гостуването си в Северна Италия, тъй като в четвъртия гейм пропиляха два мачбола.

Българският волейболист приключи срещата с 13 точки, а от неговите съотборници стана Юки Ишикава с 21. За победителите Йоанди Леал се отчете с 21 пункта.

Четвъртфиналната серия между двата тима продължава с двубой в Милано, който ще се проведе на 24 март (неделя).

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Прежда за благотворителност: Ученици от Пловдив правят дарения за вързастни хора
Владислав Панев: Преговорите не са приключили, още не е уговорено всичко