Кирил Киров спечели бронзов медал на световното първенство по спортна стрелба в Баку

С медала Киров си осигури и квота за Париж 2024. Самуил Донков завърши седми със 138.2 точки.

кирил киров спечели бронзов медал световното първенство спортна стрелба баку
Снимка: ISSF
от БНТ , Източник: БТА
12:48, 17.08.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Кирил Киров спечели бронзов медал в дисциплината 10 метра пистолет за мъже на световното първенство по спортна стрелба в Баку, Азербайджан.

Киров завърши със 215.7 точки във финала и завоюва първото си отличие на голям форум при мъжете.

Отлично се представи и Самуил Донков, който също намери място във финала и завърши седми със 138.2 точки.

В квалификациите двамата българи записаха по 582 точки - Кирил Киров влезе пети във финала заради повече десетки, а Донков бе осми.

Третият български представител Калоян Стаменов остана 85-и с 567 точки.

Шампион стана китаецът Бовен Чжан с финал от 244.3 точки, а среброто е за сърбина Дамир Микец с 240.8 точки.

В отборното класиране българският състав зае четвърто място със сбор на тримата състезатели от 1731 точки, като само по-слабото представяне на Калоян Стаменов лише България от от медал.

Бронзовото отличие отборно взе Индия с три точки повече от българите. Втори е отборът на Германия със 1743 точки, а първи са китайците със 1749 точки.

Президентът на Международната федерация по спортна стрелба Лучано Роси поздрави председателя на Българския стрелкови съюз Весела Лечева за успешното представяне на България в дисциплината 10 метра пистолет при мъжете.

България започва участието си на европейското първенство по плажен волейбол до 20 години
Костадин Ангелов сигнализира МВР и ДАНС с искане за проверки във фирми, изнасяли лекарства