Кливланд сложи край на серията от пет поредни победи на Лос Анджелис Клипърс

Джарет Алан записа 15-и пореден дабъл-дабъл.

кливланд сложи серията пет поредни победи лос анджелис клипърс
10:39, 30.01.2024
Чете се за: 02:50 мин.

Лос Анджелис Клипърс загуби от Кливланд Кавалиърс със 108:118 в мач от редовния сезон в НБА. Така тимът прекъсна серията си от пет поредни успеха.

Донован Мичъл отбеляза 28 точки и записа 12 асистенции за Кливланд, а Джарет Алан завърши с 20 точки и 17 борби за 15-ия си пореден дабъл-дабъл. Айзък Окоро пък вкара всичките си 17 точки през първото полувреме за Кливланд, който спечели десет от последните си 11 мача.

Кауай Ленърд бе най-резултатен за Клипърс с 30 точки.

Никола Йокич записа 25 точки, 16 борби и 12 асистенции за 14-ия си трипъл-дабъл за сезона, а Денвър Нъгетс надви със 113:107 Милуоки Бъкс в дебюта на Док Ривърс начело на гостите.

Йокич вече има 119 трипъл-дабъла в кариерата си в НБА, което е четвъртото най-добро постижение в историята. Той е записал цели шест срещу Милуоки, който игра за първи път с Ривърс след смяната на Ейдриан Грифин на 23 януари.

Лука Дончич завърши с 45 точки, 15 асистенции и девет борби, а Тим Хардауей вкара 13 от 36-те си точки в последната четвъртина и Далас Маверикс победи Орландо Меджик със 131:129. В последните 7:35 минути имаше осем смени на лидерството, включително две при тройки на Хардауей.

Джейсън Тейтъм записа 28 точки, десет борби и осем асистенции, а Бостън Селтикс избегна трето поредно поражение като домакин с победа със 118:112 срещу Ню Орлиънс Пеликанс. Джейлън Браун добави 22 точки, 11 борби и седем асистенции за обрата от 11 точки пасив за Селтикс.

Бостън дръпна с шест мача на Филаделфия начело на Атлантическата дивизия, след като Сиксърс отстъпиха със 104:130 срещу Портланд. Фили бе без водача при реализаторите Джоел Ембийд, който пропусна втори пореден мач с контузия в коляното.

Илияна Йотова: Войната с президента продължава
Бизонче се роди в столичния зоопарк (СНИМКИ)