Кот д'Ивоар спечели Купата на африканските нации

"Слоновете" стигнаха до обрат над Нигерия с 2:1

от БНТ
00:04, 12.02.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Кот д'Ивоар спечели Купата на африканските нации, след като обърна и победи от 0:1 до 2:1 Нигерия във финала на турнира, който се игра на стадион "Аласан Уатара" в Абиджан.

Единственото попадение през първата част отбеляза Вилиам Трост-Еконг. Това се случи в 38-ата минута, давайки аванс на "супер орлите". През второто полувреме Франк Кесие изравни в 62-ата, а звездата на тима Себастиан Алер направи обрата пълен след гол в 81-ата.

Припомняме, че Нигерия и Кот д'Ивоар се срещнаха вече веднъж в турнира - в груповата фаза, когато "супер орлите" надделяха с 1:0.

Домакините на този форум печелят за трети път в историята си Купата на африканските нации след шампионатите през 1992-а година и 2015-а година. Нигерия също е с 3. Рекордьори в надпреварата Египет със 7, а Камерун има 5.

Още Спорт

Калояна Налбантова пред БНТ: Чакането да разбера дали ще участвам на олимпийски игри беше най-ментално изтощаващия период (ВИДЕО)
20:54, 10.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Спортни новини 10.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 10.05.2024
Юлияна Янева донесе четвърта квота за България в борбата за Олимпийските игри в Париж
20:35, 10.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Мими Христова засега остана без квота за Париж 2024, но ще получи нов шанс в събота
20:06, 10.05.2024
Тадей Погачар увеличи преднината си в генералното класиране на Джиро д'Италия 2024
19:58, 10.05.2024
Чете се за: 01:22 мин.
Валентин Илиев: Грешките са опит за младите футболисти, ако си извадят правилните изводи
19:16, 10.05.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Златомир Загорчич: Излизаме във всеки един мач за победа, аз вярвам на тези момчета
Чете се за: 01:17 мин.
Стамен Белчев: В момента съм работник в ЦСКА и се опитвам да съм полезен на отбора
18:32, 10.05.2024
Оле Далин е впечатлен от подкрепата на институциите у нас за кандидатура на България за домакинство на Зимни младежки олимпийски игри
18:14, 10.05.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Мирослава Паскова: Сега е идеалният момент за смяна на поколенията
18:09, 10.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Барселона се спъна в предпоследния в Ла Лига и вече е на 10 точки от лидера Реал Мадрид
Прекратиха правомощията на кмета на варненския район "Приморски"