Лео Меси беше точен на два пъти при третата поредна победа на Интер Маями в МЛС

Борил Гочев
от Борил Гочев
12:04, 28.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
интер маями започна победа новия сезон мейджър лийг сокър лионел меси отличи асистенция
Снимка: БТА

Аржентинската футболна звезда Лионел Меси вкара два гола за успеха на неговия Интер Маями с 4:1 като гост на Ню Ингълнд Революшън в мач от редовния сезон на американската МЛС.

Двубоят започна трудно за Меси и компания, тъй като домакините излязоха напред в резултата след по-малко от 40 секунди игра, когато точен за тях беше Томас Чанкалай.

Впоследствие обаче "чаплите" стигнаха до пълния обрат именно благодарение на двете попадения на осемкратния носител на "Златната топка", който се разписа в 32-ата и 68-ата минута.

Седем минути преди края на редовното време изстрел на Лео Меси беше отразен от вратаря Хенрих Равас, но при добавката Бенджамин Кремаски не сбърка, правейки резултата 3:1.

Крайното 4:1 пък оформи Луис Суарес скоро след това, възползвайки се от асистенция на Меси.

Така Интер Маями записа третата си поредна победа в американското първенство и с актив от 21 точки остава начело в Източната конференция, докато Ню Ингълнд Революшън е на последното 15-о място с 4 пункта.