Левски с убедителен домакински успех срещу Дея спорт в женското волейболно първенство

Борил Гочев
16:45, 18.02.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Вк Левски жени
Снимка: Startphoto.bg

Отборът на Левски се завърна към успехите в Националната волейболна лига (НВЛ) при дамите, побеждавайки в последната среща от 10-ия кръг на редовния сезон състава на Дея спорт Бургас.

В зала "Левски София" в столицата момичетата на Петър Шопов нямаха проблеми срещу бургазлийки и спечелиха с убедителното 3:0 () гейма.

Интрига имаше единствено в първата част, в която гостенките оказаха някаква съпротива на Левски и дори за кратко се откъснаха с няколко точки в резултата при 17:13. Домакините обаче реагираха мигновено и до края на сета повече не дадоха точка на своя съперник за крайното 25:17.

Във втория и трегия гейм състезателките на "сините" доминираха изцяло на игрището и след 25:11 и 25:18 стигнаха до крайния успех.

В подреждането след тази победа Левски остава на третото място с баланс 7-3, докато Дея спорт заема 5-ата позиция с показатели 3-7.