Левски се върна на победения път след домакински разгром над Спартак Варна

от Калоян Николов
23:00, 16.07.2022
Чете се за: 02:22 мин.
левски пусна тийзър новите екипи сезон 2022 видео

Отборът на Левски постигна победа с 5:0 при домакинството си на Спартак Варна в двубой от втория кръг на Първа лига.

Резултатът на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата бе открит в 40-ата минута, когато Билал Бари от състава на „сините“ бе фаулиран в наказателното поле на „соколите“ от вратаря Иван Дичевски, а главният рефер Валентин Железов отсъди дузпа в полза на домакините. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Филип Кръстев, който се разписа в стил „Паненка“.

Съставът на Станимир Стоилов удвои преднината си в 69-ата минута. Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно в пеналтерията на варненци, където стражът Дичевски увисна и Бари с глава прати топката в опразнената врата.

Отново Бари в прегръдките на своите съотборници в 83-ата минута, когато с глава материализира центриране на Роналдо в пеналтерията на новаците в елита.

В 87-ата минута грешка при изнасянето на топката от страна на гостите бе наказана от „сините“. Асен Митков получи топката отляво в наказателното поле на Спартак и пусна остър пас по земя към точката за изпълнение на дузпа, където голмайсторът Кръстев овладя и с фалцов удар прати топката под горната греда на вратата.

Крайното 5:0 в полза на Левски оформи Марин Петков с гол дълбоко в добавеното време на срещата.

В класирането Левски е десети с актив от 3 точки, докато Спартак Варна е последен без нито една спечелена точка след две загуби.