шампионът левски също класира полуфиналите нбл
Снимка: БФ Баскетбол
21:09, 17.05.2022
Чете се за: 01:22 мин.

Левски записа първа победа в полуфиналната серия в Националната баскетболна лига след успех у дома срещу Балкан с 66:56 точки в люта битка в зала „Универсиада“.

„Сините“ започнаха вдъхновено срещата и поведоха с двуцифрена разлика още след първите 10 минути. Ботевградчани обаче направиха пълен обрат и дори поведоха преди последната четвърт.

Столичани, опрени до стената, намериха сили отново да отвърнат на удара и бързо възстановиха играта си и водени от възвръщащия си формата Христо Захариев и Чавдар Костов, успяха да спечелят важната победа, която ги остави в борбата за място във финала.

Така резултатът от серията вече е 1:2 победи като четвъртият мач отново е в София.

Захариев изигра много силен мач и завърши с 16 точки и 9 борби за победителите. Костов добави 14 точки, а Джош Паркър – 10. С 9 точки и 11 борби се отличи Зейн Ноулс.

По 14 точки за гостите нанизаха Дерик Маркс и Крисчън Джоунс.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!