Левски стигна до минимален успех във Враца и си гарантира мястото в топ 6 в края на есенния полусезон

Борил Гочев
19:49, 09.12.2023
Чете се за: 01:52 мин.

Отборът на Левски завърши с успех календарната 2023-а година, надигравайки с минималното 1:0 като гост състава на Ботев Враца в среща от 20-ия кръг на Първа лига.

На стадион "Христо Ботев" във Враца единственото попадение падна в 32-ата минута, когато Дарлан се възползва първо от грешно подаване на Мартин Христов, а след това и от неумела намеса на стража Федерико Бариос, за да открие резултата за "сините".

Домакините от Враца можеха да стигнат поне до точката в заключителните минути на двубоя, когато Даниел Генов отклони с глава опасно центриране на Стефан Велев, но Луга Жуниор пропусна да нанесе решителен изстрел от няколко метра и така преднината на гостите остана.

По този начин Левски удържа своята победа, която гарантира на момчетата на Николай Костов място в топ 6 след края на есенния полусезон в Първа лига.

С успеха във Враца "сините" събраха 35 точки и временно се изкачиха до 4-ото място, докато Ботев Враца остава на предпоследната 15-а позиция с 13 пункта, като в последните си девет двубоя от първенството момчетата на Христо Янев записаха цели осем поражения и само една победа.

Зависимостта към хазарта се разраства безконтролно сред младите хора
Диана Петкова пред БНТ: Имам резерв и за утре, пожелавам си да сляза под 30 секунди на финала (ВИДЕО)