Ливърпул надигра Рейнджърс с два гола от статични положения

късен гол глава жоел матип донесе победата ливърпул аякс
Снимка: БГНЕС
23:52, 04.10.2022
Чете се за: 01:30 мин.

Ливърпул победи Рейнджърс с 2:0 в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Трент Алекзандър-Арнолд и Мохамед Салах се разписаха за мърсисайдци.

Възпитаниците на Юрген Клоп поведоха още в 7-ата минута. Трент Алекзандър-Арнолд се разписа от пряк свободен удар. От началото на сезон 2016/2017 десният бек има седем гола от фаул, повече от всеки друг футболист на "червените" в този период.

След почивката на стадион "Анфийлд" домакините получиха дузпа. Лиън Кинг извърши нарушение, а Мохамед Салах удвой с плътен удар от бялата точка.

В другия мач от групата Наполи победи Аякс с 6:1.

Ливърпул заема втората позиция в класирането на група "А" с актив от 6 пункта. Рейнджърс остава на последното 4-о място без спечелена точка.