Борил Гочев
21:31, 06.05.2023
Чете се за: 02:05 мин.
ливърпул справи минимално брентфорд доближи точка топ

Отборът на Ливърпул постигна шестата си поредна победа във Висшата лига, след като надигра с 1:0 у дома Брентфорд и по този начин се доближи само на точка от място в топ 4.

С успеха си "мърсисайдци" вече имат 62 пункта, докато 4-ят Манчестър Юнайтед е с 63, но "червените дяволи" са и с два мача повече.

Загубата пък остави Брентфорд на 9-ата позиция с 50 точки и до голяма степен сложи край на амбициите на "пчеличките" за историческо тяхно първо класиране за европейските клубни турнири.

Единственото попадение за момчетата на Юрген Клоп реализира Мохамед Салах в 13-ата минута, когато египтянинът се възползва от асистенция на Върджил ван Дай и от малка дистанция беше точен за 1:0, отбелязвайки своя гол №100 в своята кариера на "Анфилд".

Гостите от Брентфорд опитаха да стигнат поне до точката, но като цяло не успяха да създадат много опасности пред вратата на своя противник, въпреки че в края на първата част съумяха да се разпишат чрез Браян Мбемо, но голът беше отменен заради засада.

В оставащите си три мача до края на сезона Ливърпул ще се изправи срещу Лестър, Астън Вила и Саутхямптън в преследване на място в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон, докато "пчеличките" имат мачове срещу Уест Хям, Тотнъм и Манчестър Сити.

Байерн Мюнхен дръпна с 4 точки на върха в Германия след труден успех над Вердер Бремен
Защо Свети Георги е почитан толкова много и сред християните, и сред мюсюлманите