Ливърпул зарадва феновете с пет гола в първия мач след новината за Юрген Клоп

Мърсисайдци победиха Норич в мач от 4-ия кръг на Купата на Англия

Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:45, 28.01.2024
Чете се за: 02:00 мин.

Ливърпул победи Норич Сити с 5:2 у дома в мач от четвъртия кръг на ФА Къп. Това бе първият двубой за "червените" след новината, че мениджърът Юрген Клоп ще напусне клуба след края на сезона.

На стадион "Анфийлд" домакините започнаха ударно и поведоха в резултата в 16-та минута с гол на Къртис Джоунс с глава. "Канарчетата" изравниха малко след това чрез централния защитник Бен Гибсън, но Дарвин Нунес възстанови аванса на Ливърпул в 28-та минута.

След почивката Диого Жота и Върджил ван Дайк подпечатаха успеха на "червените", а в добавеното време Райън Гравенберх отбеляза пети гол за тима, като преди това резервата Борха Сайнс вкара второ попадение за гостите.

По този начин Ливърпул се класира за осминафиналите на турнира и продължава да бъде в битката за четири трофея през този сезон. Другата добра новина за мърсисайдци е завръщането в игра на левия бек Анди Робъртсън, който влезе от резервната скамейка през второто полувреме, след като дълго време отсъстваше заради контузия.

В другия мач от следобеда Уотфорд и Саутхемптън направиха равенство 1:1, а в ранния мач Уулвърхепмтън победи УБА с 2:0 като гост.