Лия Каратанчева се класира за четвъртфиналите на сингъл в Уесли Чапъл

лия каратанчева класира втория кръг турнира маспаломас обрат
от БНТ , Източник: БТА
22:18, 08.02.2024 (обновена)
Чете се за: 01:07 мин.

Лия Каратанчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис за жени на клей в Уесли Чапъл, САЩ с награден фонд 25 хиляди долара.

В осминафиналите българката победи представителка на домакините Катрина Скот с 6:1, 6:2 за 72 минути и за влизане сред най-добрите четири тя ще спори с унгарската квалификантка Пана Барта.

По-късно днес Каратанчева и американката Виктория Осуигве излизат на четвъртфиналите на двойки срещу поставените под №1 рускини Мария Кононова и Мария Козирева.

В друга среща от надпреварата при тандемите българката Диа Евтимова и Марин Парто от Франция загубиха от Катарина Козаров от Сърбия и Джейда Дениъл от САЩ с 1:6, 5:7.

Французин е следващият съперник на Григор в Марсилия, Хуркач започна успешно защитата на титлата