Илия Груев бе титуляр при поражението с 0:4

23:56, 26.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
илия груев младши нашата задача изиграем важния мач
Снимка: startphoto.bg

Лийдс загуби гостуването си на Куинс Парк Рейнджър (КПР) с 0:4 от 45-ия кръг в Чемпиъншип. Илия Груев бе титуляр за йоркширци и бе заменен в 88-ата минута от Глен Камара.

Лондончани превърнаха двата си точни удара през първото полувреме в голове. Илиас Хаир откри резултата на стадион "Илиас Хаир" в столицата с изстрел извън наказателното поле, а Лукас Андерсен удвои преднината с плътен шут в далечния ъгъл.

След паузата играчите на Марти Сифуентес стигнаха до нови две попадения. Линдън Дайкс засече центриране от корнер на Илиас Хаир, а Сам Фийлд засече с глава подаване в наказателното поле от пряк свободен удар на Илиас Хаир.

С победата КПР осигури оцеляването си във второто ниво на английския футбол. Загубата на Лийдс гарантира завръщането на Лестър във Висшата лига. "Лисиците" могат да бъдат изместени от лидерската позиция единствено от Ипсуич, което има гарантира минимум второто място. Лестър постигна 5-а промоция във Висшата лига, което е рекорд за Чемпиъншип. Толкова промоции имат същo Норич и Уест Бромич Албиън. Лестър ще играе 18-ия си сезон във Висшата лига.

Лийдс остава на втората позиция в класирането с актив от 89 точки, но Ипсуич е с точка пасив и два мача по-малко. КПР се изкачи до 16-ото място в подреждането с 53 пункта.