Лоик Меяр спечели гигантския слалом в Заалбах

Грешка лиши Марко Одермат от това да триумфира във всички състезания в дисциплината през сезона.

Лоик Меяр
Снимка: БТА
16:01, 16.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Швейцарецът Лоик Меяр спечели гигантския слалом в Заалбах, с който се откриха Финалите на Световната купа по ски алпийски дисциплини.

Меяр стигна до успеха с време от двата манша от 2 минути и 36.27 секунди. Той обаче имаше огромен късмет, тъй като сънародникът му Марко Одермат допусна грешка, която доведе до отпадането му малко след старта на втория манш.

Одермат, който спечели първите девет състезания в дисциплината през сезона и отдавна си осигури както Малкия, така и Големия кристален глобус, имаше преднина от 0.4 секунди пред Меяр след първия манш, но една неточно го изхвърли от очертанията на трасето и той не успя да завърши.

Втори след Меяр остана Жоан Верду от Андора. Той бе пети след първия манш, но показа много добро каране във второто преминаване на пистата и изостана само с 0.71 секунди от победителя Меяр.

Трети се нареди друг швейцарец - Томас Тумлер, който с пасива от 79 стотни бе последният на по-малко от секунда от Меяр. Представителят на домакините от Австрия Щефан Бренщайнер остана четвърти на 1.20 секунди, а плътно зад него се наредиха норвежците Хенрик Кристоферсен и Тимон Хауген.

В класирането за Световната купа Одермат запазва първото си място с 1902 точки. Втори с 943 излезе Меяр, а трети с 872 е австриецът Мануел Фелер.

Крайното класиране в гигантския слалом се оглавява отново от Одермат с 900 точки, пред Меяр с 468 и хърватина Филип Зубчич с 402.

16:50, 09.05.2024
Гледайте олимпийската квалификация по борба в Истанбул НА ЖИВО от 18:00 ч. по БНТ 3
16:20, 09.05.2024
Чете се за: 01:22 мин.
Министър Георги Глушков награди медалистите от европейските първенства по бокс
16:00, 09.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Реванши в Лига Европа: Байер приема Рома, Аталанта е домакин на Олимпик Марсилия
15:57, 09.05.2024
Чете се за: 01:52 мин.
Представителите на Европейската конфедерация по спортна стрелба дадоха висока оценка на "Арена Бургас"
15:30, 09.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Олимпийският огън започна обиколката си в Марсилия преди да бъде внесен на Стад Велодром тази вечер
15:13, 09.05.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Висшата лига обяви номинираните за наградата "Играч на годината"
15:01, 09.05.2024
Чете се за: 01:20 мин.
Ангел Кодинов е на финал на 1000 метра едноместно кану на олимпийската квалификация в Сегед
14:52, 09.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Андрей Кузманов: Надяваме се на поне една квота за Олимпийските игри в Париж
14:24, 09.05.2024
Чете се за: 07:15 мин.
Каранга поднови тренировки с ЦСКА, Юргей Матай пропуска мача с Лудогорец, а Улаус Скаршем е под въпрос
14:19, 09.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.