Локомотив Пд загуби от Тотнъм с 1:2 в Лига Европа

локомотив загуби тотнъм
20:56, 17.09.2020
Чете се за: 00:49 мин.

Локомотив Пловдив oстана на крачка от сензацията срещу Тотнъм в Лига Европа. Българският отбор поведе, но загуби от тима на Жозе Моуриньо с 1:2. Черно-белите завършиха мача с 9 души.

20 минути преди края Локо Пд водеше 1:0 с гол на Георги Минчев.

В 78-ата минута Хари Кейн изравни от дузпа, а Диниш Алмейда и Бирсент Карагарен бяха изгонени. Победният гол за лондончани вкара Танги Ндомбеле в 85-ата минута.

Тотнъм започна да диктува темпото още от първата минута. Бергвайн нацели гредата, впоследствие пропуски за лондончани направи и Бен Дейвис. В 27-ата минута Бергвайн падна в наказателното поле, повален от Лукас Масоеро, но съдията не даде дузпа.

Локомотив имаше един голям шанс преди почивката - изведен от Димитър Илиев, но Бирсент Карагарен стреля над вратата.

След почивката "смърфовете" дочакаха своя миг. В 70-ата минута една отклонена топка от Димитър Илиев попадна в Георги Минчев, който с глава даде аванс на домакините.

Срещата се игра на стадиона на българския тим в парка "Лаута" пред празни трибуни заради пандемията от COVID-19. Фенове на "Локомотив" все пак имаха възможност да гледат двубоя на видеостена, инсталирана на булеварда в близост до стадиона.