Локомотив Сф победи Академик Пд в женското баскетболно първенство

Така столичанки вече са с баланс от пет победи и четири загуби.

локомотив победи академик женското баскетболно първенство
Снимка: БТА
15:59, 09.12.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Локомотив София спечели с 80:74 (27:20, 19:23, 19:21, 15:10) като гост на Академик Пловдив в среща от 9-ия кръг на женското баскетболно първенство на България. Така столичанки вече са с баланс от пет победи и четири загуби, докато пловдивският тим остава с едва един успех и осем поражения от началото на сезона.

Локомотив започна по-концентрирано срещата в зала "Олимпиада" и след първите 10 минути имаше аванс от 27:20. Домакините обаче постепенно повишиха нивото на играта си и спечелиха втората четвърт с 23:19, като по този начин се оттеглиха на почивка само с 3 точки пасив - 43:46.

След паузата двата тима продължиха да бъдат равностойни и след третата част разликата бе само точка в полза на гостите - 65:64. Последната четвърт бе нискорезултатна, като преобладаваха грешките и в двата състава. Разликата се запази и 57 секунди преди финалната сирена Локомотив имаше само 2 точки аванс - 76:74. Тогава обаче Ралица Кенарева пропусна от тройката за Академик, а до края Елеонора Петкова и Ванеса Кокалова бяха безгрешни от наказателната линия за гостите, за да донесат победата на своя тим - 80:74

Най-резултатна за победата на столичния тим бе Гергана Цекова с 18 точки, към които добави и 10 борби, а Ванеса Кокалова също направи "дабъл-дабъл" със 17 точки и 14 борби.

За Академик Анастасия Калева реализира 22 точки.