Лора Христова остана на косъм от медал в индивидуалния старт на европейското по биатлон

Две грешки в стрелбата разминаха българката от почетната стълбичка в Брезно-Осърбле

лора христова спечели бронзов медал спринта европейското първенство биатлон младежи
Снимка: БФ биатлон
от БНТ , Източник: БТА
17:47, 24.01.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Лора Христова зае 12-о място в индивидуалния старт на 15 километра на европейското първенство по биатлон в Брезно-Осърбле, Словакия.

Българката завърши с две грешки в стрелбата, като и двата ѝ пропуска дойдоха при последното посещение на стрелковия сектор. Чиста стрелба почти сигурно щеше да осигури на 20-годишната Христова медал от състезанието.

Шампионка стана норвежката Марен Киркеайде. С 20 повалени мишени тя завърши с време от 41 минути и 26.2 секунди. Втора, също без пропуск, на 46.5 секунди остана Алина Стемус от Молдова, а третото място, отново с чиста стрелба, бе за словачката Ема Капустова на 59.1 секунди.

Изоставането на Христова на 12-о място с двете наказателни минути за двата ѝ пропуска бе 2:37.2 минути спрямо времето на шампионката Киркеайде.

Другите четири българки се класираха извън първите 70. Мария Здравкова е 73-та с пет пропуска, Даниела Кадева е 79-а с четири, Стефани Йолова е 93-та с осем грешки, а Лора Радковска остана 96-а с шест пропуска.