Лос Анджелис с Филип Кръстев в състава си отпадна от турнира за Купата на лигите в САЩ

лос анджелис филип кръстев състава отпадна турнира купата лигите сащ
Снимка: БТА
от БНТ
09:32, 12.08.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Лос Анджелис отстъпи като домакин на Монтерей с 2:3 на четвъртфиналите на турнира за Купата на Лигите в САЩ, в която участват отбори от Мейджър Лийг Сокър и мексиканското първенство. Филип Кръстев влезе като резерва в 62-ата минута на мястото на хърватина Стипе Биук.

Тимът от Лос Анджелис поведе с два гола през първото полувреме след точно изпълнена дузпа от Денис Буанга във втората минута и попадение на Матеуш Богуш в 42-ата. Гостите обаче стигнаха до успеха след като през второто полувреме се разписаха Серхио Каналес от дузпа в 68-ата минута, автогол на Серхи Паленсия в 80-ата и Рохелио Фунес Мори в 88-ата минута.

В друг мач от турнира Интер Маями с Лионел Меси в състава си се класира за полуфиналите след успех над Шарлът с 4:0.

На 12 август 2000 г. потъва руската атомна подводница "Курск", всички моряци загиват
Лионел Меси с осми гол за Интер Маями, тимът му е на полуфинал в турнира за Купата на Лигите в САЩ