22:26, 03.05.2023
Чете се за: 02:07 мин.
лудогорец обърна берое отвори разлика точки върха първа лига
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Лудогорец постигна своята девета поредна победа под ръководството на Ивайло Петев, след като осъществи обрат срещу Берое и го надигра с 2:1 като домакин в среща от 29-ия кръг на Първа лига.

На "Хювефарма Арена" в Разград домакините започнаха двубоя по-силно и в рамките на първото полувреме на няколко пъти пропуснаха възможността да открият резултата, а в един момент и попадение на Кирил Десподов бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

Берое се възползва от пропуските на своя съперник и в 41-а минута Ромарио Мойс даде аванс на старозагорци след чудесно изпълнение от малък удар, което не остави шансове за реакция на Серджио Падт.

Отговорът на Лудогорец обаче не закъсня и в добавеното време на първата част изравни резултата, след като Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Франко Русо с глава беше точен за 1:1, отбелязвайки първото си попадение с екипа на "орлите".

След почивката разградчани отново доминираха на терена и така се стигна до 73-а минута, когато нисичкият Спас Делев беше забравен от отбраната на гостите и с глава отбеляза за крайното 2:1.

Тази победа означава, че Лудогорец вече има аванс от 4 точки на върха в класирането на Първа лига пред втория ЦСКА, който утре гостува на Хебър Пазарджик. Отборът на Берое пък остава на 12-а позиция с 27 пункта.

Феноменална тройка на Слукас със сирената върна домакинското предимство на Олимпиакос срещу Фенербахче