Лудогорец си осигури комфортен аванс след първия мач с Шамрок Роувърс

Снимка: ПФК Лудогорец
22:39, 19.07.2022
Чете се за: 02:07 мин.
Шампионска лига

Лудогорец победи Шамрок Роувърс с 3:0 в първия мач от втория елиминационен кръг на Шампионската лига. Пиерос Сотириу бе звездата на мача, след като отбеляза две попадения в срещата. Игор Тиаго също се разписа в последната минута на двубоя, който се проведе в Разград.

Нападателят на българския шампион Пиерос Сотириу откри резултата в 26-ата минута на стадион "Хювефарма Арена". 29-годишният голмайстор засече с глава центриране на Каули.

Девет минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Бранител на гостите изчисти удар на Рик Жонатан от голлинията, но Пиерос Сотириу бе точен при добавката за 2:0.

Минута след като покачи преднината на "орлите", кипърецът можеше да оформи своя хеттрик, но попадението му бе отменено заради засада.

По всичко изглеждаше, че възпитаниците на Стивън Брадли нямаха отговор срещу действията на кипърския стрелец. Негов удар с глава срещна лявата греда.

След почивката ирландците отправиха само един точен удар, но Серджо Падт се справи с него. В добавеното време резервата Игор Тиаго оформи крайния резултат, само три минути след като се бе появил в игра.

Реваншът между двата тима на стадион "Талахт" в Дъблин е след седмица, 26 юли, вторник, от 22:00 часа.