Луиза Бертани с девето място в гигантския слалом за Европейската купа в Цинал

Снимка: БФ ски
от БНТ
15:12, 06.12.2022
Чете се за: 01:20 мин.

Италианката с български паспорт Луиза Бертани зае девето място в гигантския слалом за Европейската купа в Цинал (Швейцария). Тя финишира с общо време от двата манша от 2:23,05 мин. Първа е Джесика Хилцингер (Германия) с 2:21,09 мин. За Бертани това е най-доброто класиране откакто взе българско поданство през пролетта на 2022 г. Вчера тя зае 23-о място в първия гигантски слалом в Цинал. В Майерхофен (Австрия) на 28 ноември тя остана 26-а в гигантския слалом за Европейската Купа. До днес българка не бе влизала в топ 10 на старт от веригата.

В генералното класиране за Европейската купа в дисциплината гигантски слалом води Дориан Ескан (Фр) с 205 точки, а Бертани е 18-а с 42. Идната събота тя ще дебютира за България и в Световната купа. 26-годишната алпийка ще кара на гигантския слалом в Сестриере (Ит).