Лука Дончич регистрира 50-ия си "трипъл-дабъл" в НБА за успеха на Далас Маверикс със 127:99 над Денвър Нъгетс

лука дончич вкара точки далас успеха орландо меджик 114105
Снимка: БГНЕС
09:45, 19.11.2022
Чете се за: 05:50 мин.

Словенецът Лука Дончич регистрира 50-ия си "трипъл-дабъл" в НБА при изразителната победа на Далас Маверикс със 127:99 над гостуващия Денвър Нъгетс.

Дончич приключи срещата с 33 точки, 12 борби и 11 асистенции и вече има 50 мача с двуцифрен брой точки, борби и асистенции в едва 278 срещи. За сравнение легендата на Лос Анджелис Лейкърс Меджик Джонсън достига тази кота в 279 мача. След равностойна първа четвърт, която завърши 29:27 за Далас, във втората домакините се наложиха с 44:28 и взеха непреодолим аванс от 18 точки още на почивката. Кришчън Ууд добави 28 точки за победата на Маверикс, а с 15 завърши Спенсър Динуиди. За гоститен от Денвър, които бяха без болния от КОВИД-19 Никола Йокич, Брус Браун и Кентейвиъс Колдуел-Поуп вкараха по 18 точки.

Джоел Ембийд вкара 19 от своите 32 точки през второто полувреме, с което помогна на Филаделфия 76 да победи със 110:102 гостуващия Милуоки Бъкс в най-очаквания мач от програмата на НБА тази нощ.

Роденият в Камерун баскетболист взе нещата в свои ръце след почивката, след като по-малко от две минути преди нейното начало гардът на Сиксърс Тайрийс Макси обърна левия си глезен и напусна игра. До този момент плеймейкърът на домакините имаше 24 точки, 4 борби и 5 асистенции. Останал без него, както и без други двама от титулярите си в лицето на Джеймс Хардън и Тобайъс Харис, които също са контузени, старши треньорът на домакините Док Ривърс се обърна към Ембийд и центърът не го разочарова.

Филаделфия стопи изоставане от 13 точки в края на първата четвърт и седем на почивката, за да се поздрави с третата си поредна и общо осма победа в 15 мача от началото на сезона.

Силно включване за победителите направиха и резервите Жорж Нианг, който вкара 17 точки, както и Шейк Милтън, който приключи с 15.

За Милуоки Янис Антетокунбо вкара 25 точки и овладя 14 борби, но стреля отчайващите 26,7 процента от наказателната линия (4/15), което коства и победата на Милуоки. Боби Портис добави още 21 точки за "елените", а с 15 завърши Брук Лопес. В игра за гостите не се появиха контузените Джру Холидей и Крис Мидълтън.

Финландецът Лаури Марканен вкара рекордните в кариерата си 38 точки за победата на Юта Джаз със 134:133 над Финикс Сънс. Домакините започнаха много силно мача и поведоха с 19 точки още в средата на първата четвърт. Те водеха в резултата през почти целия двубой, но в началото на последните 12 минути се оказаха за момент догонващи с една точка. Силната игра на Марканен, както и на резервата Малик Бийзли, който приключи с 27 точки, обаче помогнаха на Юта да постигне 11-ата си победа през сезона - най-много от всички отбори в Западната конференция.

За Финикс над всички бе Девин Букър. Гардът завърши с рекордните си за сезона 49 точки, към които добави 10 асистенции и 8 борби, но и това не бе достатъчно на "слънцата" за победа. Деандре Ейтън и Камрън Пейн вкараха по още 17 точки за гостуващия тим.

Бостън Селтикс постигна девета поредна победа в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, след като се наложи със 117:109 като гост на Ню Орлиънс Пеликанс.

Резултати от мачовете в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Бостън – 13 победи/3 загуби, Торонто – 9/7, Филаделфия - 8/7

Още Спорт

България загуби във финала на четиристранния турнир на Европейската федерация по минифутбол в Словакия
18:00, 08.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева беше посрещната в родния си клуб Левски-Спартак по шампионски
17:53, 08.05.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Кристиан Василев пред БНТ: Нито един успех не е дошъл без труд, лишения и търпение
17:38, 08.05.2024
Чете се за: 01:45 мин.
Гергана Топалова се класира за втория кръг на тенис турнир в Швеция
17:23, 08.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Берое и Шампион 2006 с убедителни победи на старта на финалите по баскетбол за девойки U19
17:17, 08.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Ангел Кодинов и Преслав Георгиев завършиха шести във финала на 500 м кану на европейската олимпийска квалификация в Сегед
16:54, 08.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Управителният съвет на БФ по волейбол взе важни решения за разширените състави на националните отбори
16:40, 08.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Коко Гоф: За мен да спечеля медал от Игрите в Париж е равностойно на успех в турнир от Големия шлем
16:02, 08.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Официалната музикална тема на Игрите ще бъде представена за първи път тази вечер в Марсилия
15:24, 08.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Първа лига остава с 16 отбора, петият в крайното класиране ще играе бараж за участие в евротурнирите
15:06, 08.05.2024 (обновена)
Чете се за: 07:10 мин.
Японецът Йошихито Нишиока е първият съперник на Григор Димитров на Мастърса в Рим
14:59, 08.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Олимпийският огън пристигна във Франция с кораба "Белем"
14:23, 08.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Очертанията на войната: За началото на четвъртата фаза и какво издават бомбардировките от Русия
Искрен Митев: Кой ще носи отговорността за връщането на хартиената бюлетина?