Борил Гочев
10:30, 31.01.2023
Чете се за: 02:37 мин.
лука дончич завърна точки осигури успеха далас детройт

Словенската звезда на Далас Маверикс Лука Дончич се завърна в игра с впечатляващите 53 точки при успеха на неговия тим със 111:105 у дома срещу Детройт Пистънс.

Дончич изкълчи глезена си миналия четвъртък в двубоя с Финикс Сънс, заради което пропусна загубата от Юта Джаз в събота.

Вчера вечерта обаче словенецът се завърна по възможно най-добрия начин и изигра втория най-резултатен двубой в своята кариера, за да помогне на своя тим да надиграе Детройт.

Срещата започна много силно за баскетболистите на Далас Маверикс, които стартираха със серия от 10-0, но постепенно Пистънс намериха ритъма си и въпреки че първата четвърт завърши при 30:27 в полза на "маврите" до почивката гостите обърнаха развоя на срещата в своя полза.

През третата четвърт Маверикс се бориха да се задържат близко в резултата, като Дончич вкара 18 точки, които помогнаха на домакините да се доближат само на точка от своя съперник преди решителните 12 минути. В последната част пък Далас поеха водачеството в самото начало и до края на изпуснаха инициативата, за да стигнат до крайния успех.

След този успех Лука Дончич и компания заемат 7-та позиция в Западната конференция с баланс 25-27, докато Детройт Пистънс остават на последното 15-то място на Изток с баланс 13-39.