Макаби Тел Авив запази надежда за директно попадане в плейофите на Евролигата след успех срещу Валенсия

11:20, 28.03.2024
Чете се за: 01:55 мин.
макаби тел авив запази надежда директно попадане плейофите евролигата успех валенсия
Снимка: БТА

Макаби Тел Авив записа шестата си последователна победа в баскетболната Евролига, надигравайки с 95:80 състава на Валенсия в мач от редовния сезон.

Двубоят в зала "Александър Николич" в Белград, където Макаби играе домакинските си срещи заради ситуацията в Израел, започна равностойно, като в първата част и двата тима имаха периоди, в които повеждаха в резултата, но всичко приключи с точка аванс в полза на израелците - 21:20.

Двата отбора продължиха да бъдат близо в резултата до средата на втората четвъртина, когато символичните домакини взеха инициативата и съумяха да отворят двуцифрена разлика, за да дойде почивката при 48:38 в тяхна полза.

След подновяването на играта баскетболистите на Макаби контролираха напълно събитията на паркета, като в края на третата четвърт преднината им достигна 16 точки при 71:55, а в заключителните минути на мача разликата стигна 18 пункта при 95:78.

Най-резултатен за успеха стана Уейд Болдуин със 17 точки, докато за Валенсия Семи Оджелейе реализира 15.

Победата остави израелския тим на 7-ата позиция в подреждането с баланс 19-13, като отборът от Тел Авив запазва шансовете си за попадане в топ 6 в края на редовния сезон, което ще му осигури директно влизане в плейофите.

Междувременно Валенсия заема 13-ото място в класирането с показатели 14-18, като "портокалите" все още имат надежди за попадане в play-in турнира, в който ще участват съставите, завършили на позициите между 7-а и 10-а след края на редовните 34 кръга.