Може ли Верстапен да стане световен шампион във Формула 1 още тази неделя

10:27, 28.09.2022
Чете се за: 01:47 мин.
Верстапен
Снимка: БГНЕС

Макс Верстапен може да стане световен шампион във Формула 1 за втори пореден път още този уикенд. Пилотът на Ред Бул постигна пет поредни победи във веригата. Нидерландецът има 116 точки преднина пред втория във временното генерално класиране Шарл Льоклер (Ферари). В досегашните 16 състезания през сезона Верстапен записа 11 победи.

Верстапен може да спечели титлата още в неделя, ако успее да триумфира в състезанието за Гран при на Сингапур и да обезсмисли последните пет старта от сезона. За целта той трябва да завърши първи, а Льоклер да завърши на девето място или по-назад, докато третият в класирането Серхио Перес не трябва да бъде по-напред от пета позиция. Ако Верстапен си осигури и допълнителната точка за най-бърза обиколка, то дори и осмо място няма да стигне на Льоклер, за да остане на теория в битката.

Ако Верстапен не завърши първи на "Марина Бей", то интригата ще се запази поне до Гран при на Япония на 9 октомври.

Намерете БНТ в социалните мрежи:

ФИА одобри шест спринтови състезания в календара на Формула 1 през сезон 2023
Лионел Скалони ще води Аржентина до Световното първенство по футбол през 2026 г.