Мали се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на африканските нации

Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
21:30, 30.01.2024
Чете се за: 01:15 мин.

Мали се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на африканските нации след победа с 2:1 срещу Буркина Фасо.

"Орлите" поведоха в резултата още в третата минута след автогол на Едмонд Тапсоба. В 47-ата минута Ласин Синайоко се разписа за трети път в надпреварата, правейки аванса за Мали в мача две попадения.

Буркина Фасо върна един гол след точно изпълнение на дузпа от Бертранд Траоре в 57-ата минута.

На четвъртфиналите в събота малийците ще се изправят срещу домакина на турнира Кот д'Ивоар, който отстрани носителя на трофея Сенегал след изпълнение на дузпи.

По-късно тази вечер е осминафиналният двубой между Мароко и Република Южна Африка.

В "Референдум" : Какво стои зад скандалите между парламентарното мнозинство и президента?
Индекс на възприятие на корупцията: България е на 67-мо място за 2023 г.