Манчестър Юнайтед отново победи Нотингам Форест и се класира за финала за Купата на Лигата

от Калоян Николов
00:24, 02.02.2023
Чете се за: 01:55 мин.
манчестър юнайтед отново победи нотингам форест класира финала купата лигата

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:0 при домакинството си на Нотингам Форест в мач реванш от полуфиналите в турнира за Купата на Лигата. Така с общ резултат 5:0 от двете срещи „червените дяволи“ се класираха за финала на надпреварата, където ще спорят с тима на Нюкасъл за трофея.

Домакините откриха резултата на стадион „Олд Трафорд“ в 73-ата минута, когато Каземиро пусна дълго извеждащо подаване по земя към Марсиал в половината на Форест. Французинът напредна към наказателното поле и комбинира с Маркъс Рашфорд, който се опита да му върна топката, но след щастлив рикошет кълбото се върна в обсега на Марсила, който с изстрел от воле зад границата на вратарското поле прати топката в долния ляв ъгъл на стража Уейн Хенеси.

Съставът на Ерик тен Хаг Удвои преднината си три минути по-късно. Джейдън Санчо центрира с външен фалц отдясно в пеналтерията на гостите, където на втората греда Маркъс Рашфорд засече и с едно докосване центрира към далечната греда, където непокритият Фред с бедро прати топката в опразнената врата.

По този начин Манчестър Юнайтед се класира за първи финал в ерата „Тен Хаг“.