23:57, 24.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Манчестър Юнайтед
Снимка: БГНЕС

Манчестър Юнайтед победи Шефилд Юнайтед с 4:2 в отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Бруно Фернандеш изигра ключова роля за обрата с два гола и асистенция след почивката.

"Остриетата" изненадаха "червените дяволи" в 35-ата минута на стадион "Олд Трафорд". Амаду Онана подари топката на Джейдън Богъл, който откри резултата.

Домакините възобновиха равенството още преди почивката. Хари Магуайър засече с глава центриране във вратарското поле на Алехандро Грначо.

След почивката гостите отново излязоха напред в резултата. Бен Диас засече от движение подаване на Бен Осбърн в наказателното поле.

Както през първата част, възпитаниците на Ерик тен Хааг отново изравниха. Бруно Фернандеш бе точен от дузпа за нарушение на Остин Тръсти.

Именно португалецът се превърна в героя за своя тим. Полузащитникът стреля извън наказателното поле за 3:2 и донесе обрат за 20-кратните шампиони.

Капитанът на отбора имаше ключова роля и в гол №4 за "червените дяволи". Той подаде към Расмус Хойлунд, който се разписа от непосредствена близост.

Манчестър Юнайтед се изкачи до 6-ата позиция в класирането с актив от 53 пункта. Шефилд Юнайтед остава на последното 20-о място в подреждането с 16 точки.

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Още Спорт

Орландо Меджик се добра до седми и решаващ двубой, въпреки 50-те точки на Донован Мичъл
08:10, 04.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Монако оцеля в Истанбул и достигна до пети двубой срещу Фенербахче в Евролигата
07:36, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 02:25 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд