Мариано Навоне детронира Камерън Нори на полуфиналите на турнира по тенис в Рио де Жанейро

На финала аржентинецът ще срещне Себастиан Баес

Камерън Нори
Снимка: БГНЕС
от БНТ , Източник: БТА
10:16, 25.02.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Аржентинецът Мариано Навоне отстрани защитаващия титлата си Камерън Нори (Великобритания) на полуфиналите на турнира по тенис на клей в Рио де Жанейро с награден фонд 2.27 милиона долара.

113-ият в световната рангиста Навоне надви втория поставен Нори с 6:4, 6:2 за час и 59 минути игра и достигна до първия си финал на ниво ATP.

22-годишният аржентински квалификант спечели първия гейм при сервис на противника, но веднага допусна пробив на свой ред. Камерън Нори поведе с 3:2, но Мариано Навоне взе три последователни гейма до 5:3. Навоне пропусна пет сетбола в следващия гейм, но успя да затвори първата част на свой сервис при първата си възможност.

Вторият сет започна по идентичен начин с размяна на пробиви, но този път аржентинецът осъществи три поредни и взе аванс от 5:1 и приключи срещата при първия си мачбол за 6:2.

Съперник на Мариано Навоне на финала ще бъде друг аржентинец - поставеният под №5 Себастиан Баес.

Баес се наложи над сънародника си и четвърти в схемата Франсиско Черундоло със 7:5, 6:0. Мачът продължи час и 26 минути.

Двамата тенисисти размениха по един пробив в началото на първия гейм, а при 5:5 Баес пропусна три сетбола, но малко по-късно успя при четвъртата си възможност за 7:5. Във втората част Себастиан Баес доминираше срещу Черундоло, който не спечели нито един гейм.

Финалът на турнира в Рио де Жанейро предстои тази вечер от 22:30 часа българско време, а в надпреварата ще има десети различен шампион.