Матей Казийски бе най-полезен за успеха на Алианц Милано над ПАОК за Купата на CEV

матей казийски резултатен успех милано турнира купата cev
10:30, 14.12.2023
Чете се за: 02:00 мин.

Казийски и неговият Алианц (Милано) са много близо до класиране за 1/4-финалните плейофи на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от Роберто Пиаца тим надигра гръцкия ПАОК (Солун) с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:19) в първия мач от 1/8-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 1600 зрители в зала "Пала Пирасту" в Каляри.

Срещата-реванш между двата тима е следващия четвъртък (21 декември) от 18:00 часа в Солун. Казийски и компания трябва да спечелят само два гейма, за да продължат напред към 1/4-финалните плейофи за Купата на CEV. ПАОК пък трябва да гони задължителен успех с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм.

Матей Казийски игра стабилно цял мач за Милано и стана най-полезен с 13 точки (1 блок, 3 аса, 47% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане - +10) за победата. Хърватският диагонал и национал Петър Дирлич добави още 11 точки (46% ефективност в атака - +11) за успеха.

От друга страна шампионът на България с Нефтохимик 2010 (Бургас) и доскорошен играч на италианския Рана (Верона) - Аксел Трухчев, беше единственият, който се представи на ниво за ПАОК и завърши с двуцифров актив - 14 точки. Нидерландският национал Маартен Ван Гардерен и Христос Салтаферидис завършиха с по 8 точки.