Матей Казийски и Тренто загубиха финала в Шампионската лига

23:58, 22.05.2022
Чете се за: 01:30 мин.
матей казийски тренто загубиха финала шампионската лига
Снимка: Туитър

Българинът Матей Казийски и неговият Тренто загубиха с 0:3 (22:25, 20:25, 30:32) гейма във финала на волейболната Шампионска лига от Закса.

По този начин полският тим за втора поредна година триумфира в най-престижна клубна надпревара в Европа, като любопитното е, че отново го стори с победа във финала срещу Тренто.

За разлика от миналата година обаче, когато Закса се наложи с 3:1, този път полският шампион не остави никакви съмнения в доминацията си, като спечели, без да загуби гейм.

Най-оспорвана бе третата и последна част, когато и двата отбора на няколко си смениха водачеството, като волейболистите на Тренто съумяха да отразят цели шест мачбола преди най-накрая да капитулират, губейки гейма с 30:32, а с това и срещата.

Най-резултатен за победителите стана посрещачът Камил Семенюк, който завърши с впечатляващите 27 точки, докато Лукаш Качмарек реализира 13

За Тренто капитанът Матей Казийски беше най-добър, като приключвайки срещата с 16 точки, докато младата италианска звезда Алесандро Микиалето завърши с 13.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

За първи път в България: Пристигнаха частици от мощите на Светите братя Кирил и Методий