Мерелин Николова топреализатор при успеха на АЕК Атина над Панатинайкос в Гърция

Българката е най-резултатна с 21 точки (6 аса) и бе избрана за MVP.

Снимка: bgvolleyball.com
от БНТ
08:03, 07.11.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Националните състезателки Мерелин Николова и Мирослава Паскова и АЕК Атина записаха трета поредна победа в гръцката Дивизия А1. "Жълто-черните" спечелиха столичното дерби срещу Панатинайкос с 3:1 (25:21, 17:25, 25:19, 25:23) в мач от третия кръг на първенството.

Мерелин Николова бе най-резултатна с 21 точки (6 аса), като бе топреализатор и бе отличена за MVP.

Мирослава Паскова също бе титуляр за АЕК, като завърши с 6 точки (2 аса).

Мерелин Николова е и лидер сред най-добрите изпълнители на начален удар в първенството, с 12 аса (или средно 1 ас на гейм).

АЕК е втори във временното класиране с 8 точки (3 победи), само с един загубен гейм повече от лидера Олимпиакос (със същия актив).

В следващия кръг АЕК играе с Илисиакос на 11 ноември (събота).

Националката Мира Тодорова и тимът на КСО Волунтари 2005 записаха втора победа в румънската Дивизия А1. Воденият от Милан Любичич отбор се наложи като гост над КСМ Търговище с Петя Баракова и Моника Кръстева с 3:1 (14:25, 25:19, 25:18, 25:20) в мач от петия кръг.

Как се възстановява след стихията село Лъвино?