Меси записа победа №100 с националния отбор на Аржентина

09:00, 28.09.2022
Чете се за: 01:30 мин.
псж предлага нов договор меси футболистът вземе решение световното катар
Снимка: БГНЕС

Лионел Меси записа победа номер 100 с националния отбор на Аржентина, след като отбеляза два гола за успеха на тима над Ямайка с 3:0 в контролна среща, играна в Ню Джърси, Съединени щати.

Седемкратният носител на "Златната топка" влезе в игра в 56-та минута и се разписа два пъти в заключителните пет минути на двубоя, за да достигне 90 гола за Аржентина, с което се превърна в голмайстор номер 3 на национално ниво в историята на футбола след Кристиано Роналдо и Али Даеи.

Третото попадение за шампионите на Южна Америка отбеляза нападателят на Манчестър Сити Хулиан Алварес.

Двубоят е последен за Аржентина преди началото на Световното първенство в Катар.

Аржентина има 35 поредни двубоя без загуба и е само на два от рекорда на Италия - 37 срещи, регистрирани в периода 2018-2021.