Монтана 2003 надви Локомотив София и се окичи с бронзовите медали в турнриа за Купата на България

монтана 2003 надви локомотив софия окичи бронзовите медали турнриа купата българия
14:54, 11.02.2024
Чете се за: 01:52 мин.

Монтана 2003 стигна до бронзовите медали в турнира за Купата на България по баскетбол за жени, след като в малкия финал надигра убедително Локомотив София с 81:46 в "Арена Самоков".

Състезателките на Преслав Пешев поведоха още в първите минути на двубоя след серия от 11:2, а кош на Преслава Колева направи разликата двуцифрена за първи път в мача. Преднината на монтанчанки дори достигна 15 точки, но до края на първата четвърт баскетболистките на Локомотив успяха да свалят изоставането си при 19:8.

В хода на втората четвърт обаче "сините" наложиха пълна доминация, за да се оттеглят на почивката с аванс от 43:19, а след подновяването на играта вицешампионките продължиха да се откъсват в резултата, за да дойде финалната сирена при 81:46 в тяхна полза.

Микаела Дамянова стана най-резултатна за победителите с 16 точки, докато Преслава Колева приключи с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби.

За Локомотив София Гергана Цекова завърши с 14 пункта, а Елеонора Петкова добави 10.

Днес следобед от 15:30 часа в "Арена Самоков" предстои да се изиграе и финалът в турнира за Купата на България по баскетбол при дамите, в който един срещу друг се изправят съставите на Рилски спортист и Берое Стара Загора.

В Испания е застрашен оризът за паелята
Иван Дончев финишира 31-и в бягането на 500 метра на Световната купа по шорттрек в Дрезден