Монтана 2003 надви отново Шоутайм за шестия си успех в баскетболното първенство при жените

монтана 2003 надви отново шоутайм шестия успех баскетболното първенство жените
Снимка: БТА
от БНТ , Източник: БТА
15:56, 26.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Съставът на Монтана 2003 се наложи над Шоутайм със 119:60 (39:22, 22:18, 34:7, 24:13) в изтеглен двубой от 13-ия кръг в първенство на България по баскетбол за жени.

По програма Шоутайм трябваше да бъде домакин на тази среща във Варна през януари догодина, но по споразумение между двата клуба мачът се изигра днес в зала „Младост“ в Монтана.

Това бе втората среща между съперниците в рамките на 24 часа, като в събота във Вършец победата отново бе на сметката на Монтана 2003, който увеличи актива си на шест успеха и една загуба. Шоутайм остава с две победи и вече пет поражения от началото на сезона.

Баскетболистките на Монтана 2003 поведоха с над 20 точки още през първото полувреме, което приключи при резултат от 61:40 в полза на домакините.

Тяхната победа бе напълно подсигурена в третата четвърт, в която те вкараха 34 срещу само 7 за Шоутайм, а най-голямата разлика в двубоя достигна 59 точки.

Адисън Ричардс бе най-резултатна с 27 точки и 4 борби, докато Преслава Колева оформи „дабъл-дабъл“ - 26 точки и 11 борби.

Габриела Ангелова завърши с 14 точки и 5 борби за варненския отбор, а Анхела Йошовска се отчете с 13 точки, 6 борби и 4 асистенции.

На 29 ноември (сряда) за Монтана 2003 предстои домакинство на босненския Бановичи от Адриатическата лига при жените, а същия ден тимът на Шоутайм посреща Шампион 2006 във Варна.