Монтана 2003 отстъпи на босненския Орлови в Адриатическата лига по баскетбол за жени

монтана 2003 отстъпи босненския орлови адриатическата лига баскетбол жени
20:21, 31.01.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на Монтана 2003 допусна трето поредно поражение във втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени, губейки този път у дома с 45:56 (13:19, 9:11, 13:0, 10:26) от босненския Орлови.

В зала "Младост" в Северозападна България момичетата на Преслав Пешев бяха догонващи през голяма част от първото полувреме, което приключи при резултат от 30:22 в полза на гостенките.

След почивката обаче монтанчанки излязоха преродени и в третата четвърт не позволиха на своя съперник да отбележи кош, за да я спечелят с 13:0 и така да поведат с 35:30 в общия резултат.

За съжаление, в заключителните 10 минути предимството бе изцяло на страната на баскетболистките на Орлови, които си върнаха водачеството при 45:43 и до края съумяха да отворят двуцифрена разлика по пътя към крайния успех с 56:45.

Микаела Дамянова приключи за Монтана 2003 с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 10 борби, а Тери Батъл се отчете с 10 точки на сметката си.

От другата страна за победителките Наташа Собот бе над всички със своя "дабъл-дабъл" - 19 пункта и 10 борби.

В подреждането монтанчанки заемат 5-о място в подреждането с баланс 3-6, докато Орлови е една позиция по-напред с актив от 4 успеха и 4 загуби.