Монтана отнесе Раковски 1964 в НВЛ, Дея спорт се измъчи срещу Черно море, но стигна до петгеймов успех

монтана отнесе раковски 1964 нвл дея спорт измъчи черно море стигна петгеймов успех
21:48, 09.12.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на Монтана не срещна проблеми срещу аутсайдера Раковски 1964 Севлиетво и го победи с 3:0 (25:18, 25:15, 25:12) гейма в мач от 9-ия кръг на Националната волейболна лига (НВЛ).

В своята зала "Младост" монтанчани имаха пълно превъзходство, стигайки до категоричен успех след точно един час игра

Любослав Симеонов отбеляза 12 точки за победителите от Монтана, а Бруно Рубо добави 10.

В подреждането волейболистите на Даниел Пеев са 4-и с баланс 6-2, докато Раковски са твърдо на дъното с осем поражения и нито един успех.

В късния мач от днешния ден Дея спорт Бургас се измъкна при визитата си на Черно море и спечели трудно с 3:2 (19:25, 20:25, 25:22, 25:18, 15:8) гейма, въпреки че изоставаше в резултата с 0:2.

"Моряците" изиграха една много силна първа половина на двубоя и в третия гейм дори имаха преднина при 10:6, допуснаха да се стигне до обрат от страна на гостите, които отново не можеха да разчитат на своя старши треньор Франческо Кадеду на пейката.

С победата си Дея спорт се изкачи до 3-ото място в подреждането на НВЛ с актив от шест успеха и само едно поражение, докато Черно море е 9-и с баланс 3-6.

Академик Пловдив навакса пасив от 18 точки и удари като домакин шампиона Балкан Ботевград
Тревожна статистика: Пада възрастовата граница при употреба на наркотици